​Kosovë, vdes edhe një prokuror nga Covid-19


Prokurori kosovar Esat Ademi ka vdekur sot si pasojë e infektimit me koronavirus.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit, përmes rrjetit social Facebook.

“Sot nga Covid 19, paska ndërruar jetë edhe prokurori Esat Ademi. Një njeri që ishte i veçantë, profesional dhe një njeri i ndershëm. Zoti e shpërbleftë me parajsë. Do të mbetesh gjithnjë në mendjet e zemrat tona”, thuhet në njoftim.

LEXO EDHE:

Back to top button