1,444 raste me Covid në 24 orë në Itali, 1 viktimë – ALSAT-M


Italia vijon të shënojë shifra të larta për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit janë shënuar 1,444 të infektuar dhe 1 viktimë. Deri më tani numri total i viktimave ka arritur në 35,473. Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 266,853. Në 24 orë u kryen 99.108 tamponë, teksa në total janë kryer 8.509.618.

LEXO EDHE:

Back to top button