4 të vrarë dhe 10 të plagosur nga sulmet ruse, mijëra mbeten në errësirë

4 të vrarë dhe 10 të plagosur nga sulmet ruse, mijëra mbeten në errësirë

Të paktën katër persona janë vrarë dhe 10 janë plagosur pas një sulmi të forcave ruse, sipas një deklaratë të Ukrainës, shkruan The Guardian.

Disa qytete fqinje me termocentralin e pushtuar nga Rusia në Zaporizhzhia përtej lumit Dnieper u goditën nga bombardimet.

Dhjetra ndërtesa banimi u dëmtuan dhe linjat e energjisë u ndërprenë duke lënë mijëra në errësirë.

LEXO EDHE:

Back to top button