A është penduar për ndonjë gjë ish ministrja Jankullovska, përgjigjet bashkëshorti i saj

A është penduar për ndonjë gjë ish ministrja Jankullovska, përgjigjet bashkëshorti i saj

I pyetur nëse bashkëshortja e tij, ish ministrja për Punë të Brendshme, Gordana Jankullovska, pendohet për ndonjë veprim të sajë derisa ishte pjesë e qeverisë së Nikolla Gruevskit, bashkëshorti i saj Vllatko Ilievski i ftuar në “360 Gradë” në Alsat, me përgjigje:

“Është penduar për atë se pse nuk është larguar më herët nga politika, sepse definitivisht, për atë punë dhe atë kohë të shpenzuar për nevojat e ministrisë dhe për nevojat partiake, gjithsesi se në profesion dhe punë tjetër do të kishte një jetë më komode. Nga pikë vështrimi i sotëm është shumë më e lehtë që të merren disa qëndrime, por asokohe, kur jeni në makinerinë me shumë probleme në baza ditore, njeriu ndoshta nuk e sheh fotografinë e plotë, që të tërhiqet kur është e nevojshme”, tha Ilievski./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button