Ademi: Ndryshimet kushtetuese duhet të votohen nga 2/3 e deputetëve

Ademi: Ndryshimet kushtetuese duhet të votohen nga 2/3 e deputetëve

Nënkryetari i BDI-së, Arbër Ademi sonte në emisionin “Rruga drejt” në Alsat M, tha për ndryshime kushtetuse duhet të kemi konsesus dhe se duhet të votojnë 80 deputet.

“Duhet të ulemi të gjitha partitë pa dallim sfondit të tyre etnik, e orinetimit të tyre ideologjik, sepse të gjitha këto çështje implikojnë ndryshimet kushtetuese. Ndërsa për ndryshimet kushtetuese duhet të votojnë 80 deputet, pra 2/3 e deputetëve”, tha Arbër Ademi./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button