Aksident në Kumanovë, lëndohen dy persona

Aksident në Kumanovë, lëndohen dy persona

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme rreth orës 14:00, në rrugën rajonale Kumanovë – Reçicë, automjet Hundai me targa të Kumanovës, drejtuar nga 58 vjeçari S.S nga fshati Reçicë ka dalë nga rruga.

“S.S dhe bashkudhëtarja e saj, 34 vjeçarja M.I nga Kumanova janë dërguar në spitalin e Kumanovës. Mjeku ka konstatuar lëndime të rënda trupore ndaj S.S, ndërsa bashkudhëtarja e saj ka pasur lëndime të lehta trupore”, njoftojnë nga MPB.

Për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik.

 

LEXO EDHE:

Back to top button