“Asgjë nuk është rastësi”: Fansat besojnë se Simpsons parashikuan ofertën e Trump për rizgjedhjen

Disa përdorues të mediave sociale besojnë se The Simpsons parashikuan një tjetër ngjarje të rëndësishme. Këtë herë bëhet fjalë për rikandidimin e Donald Trump për presidencën e Shteteve të Bashkuara.

Producenti i shfaqjes, Al Jean, postoi një foto në llogarinë e tij në Twitter nga një episod i transmetuar në vitin 2015, ku shfaqej Homer Simpson dhe një shenjë “Trump 2024”.

Është episodi “Trumptastic Voyage” në të cilin Homeri nis një udhëtim “të pazakontë” pas një “takimi të ngushtë me parukën e Donald Trump”.

“Si i parashikojnë gjërat Simpsons?” Kjo ka filluar të më trembë”, shkroi një përdorues në Twitter, ndërsa një tjetër shtoi: “Asgjë nuk është e rastësishme”.

Trump shpalli zyrtarisht rikandidimin e tij dje.

“Për ta bërë Amerikën sërish të madhe dhe të lavdishme, sonte po shpall kandidaturën time për President të Shteteve të Bashkuara”, tha Trump nga salla e ballos së klubit të tij privat Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida, ku qëndroi në një skenë që. e zbukuruar me flamuj amerikanë dhe pankartën “Make America Great Again”.

 

LEXO EDHE:

Back to top button