Atletiko dhe Sosiedat, do të luajnë jashtë Spanjës

Faza e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës do zhvillohet javën tjetër, por ka disa rregulla të reja nga pandemia e “COVID-19”. Klubet spanjolle, Atletiko Madrid dhe Real Sosiedad me shumë mundësi ndeshjet e tyre si vendas ndaj Çellsit, respektivisht Man. Junajtedit nuk do zhvillojnë në shtëpinë e tyre. Kjo, sepse Spanja vazhdon të ndalojë udhëtimet nga Anglia dhe nuk ka asnjë përjashtim as për sportet, që detyron klubet të shohin alternativat.

- Advertisment -

Sipas “Diario AS”, në Poloni, me saktësisht në Varshav do zhvillohet ndeshja mes Atletikos dhe Çellsit, derisa në stadiumin e Juventusit, do zhvillohet sfida Sosiedad – Man. Junajted. Dy klubet duhet të informojnë UEFA-n të hënën e ardhshme për stadiumet në të cilat do zhvillohen ndeshjet. Ndërsa, ndeshjet kthyese do zhvillohen në Angli, ashtu siç janë paraparë.

LEXO EDHE:

Back to top button