Barcelona nisi me “pastrimin”, dy futbollist gati me valixhe


Barcelona mbylli sezonin në mënyrë katastrofale, me një disfatë të rëndë nga Bajern Munihu në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve me 2-8, dhe kjo ka shkaktuar një kaos të madh te skuadra katalonase, e cila ka filluar me ndryshimet e mëdha.

Sipas të përditshmes “AS”, dy futbollist kanë gati valixhet dhe nuk do t’i shohim më në fanellën e Barcelonës. Sipas të përditshmes spanjolle bëhet fjalë për Ivan Rakitiçin dhe Martin Brajtuajtin.

Kroati Rakitiq kaloi 6 sezone te Barcelonë , duke zhvilluar 310 ndeshje dhe duke arkëtuar të gjithë trofetë e mundshëm, ndërsa nga ana tjetër , Brajtvajt erdhi sezonin e kaluar dhe nuk kaloi aq mirë në “Kamp Nou”.

LEXO EDHE:

Back to top button