Bastisje në Gjevgjeli, arrestohet një person

Bastisje në Gjevgjeli, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme diku në ora 16:30 në Gjevgjeli ka privuar nga liria 27 vjeçarin P.J. për shkak se tek ai janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës, një materie tjetër ngjyrë kafe dhe një shumë më e madhe e parave.

Pak më vonë me urdhër të gjykatës është kryer edhe bastisje në shtëpinë e tij në Gjevgjeli, ku është gjetur një laboratori e improvizuar me vazo me kanabis si dhe marijuhanë dhe fara të kanabisit.

Lëndët e konfiskuara janë dërguar për ekspertizë, dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj personit në fjalë do të ngritët padi adekuate. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button