Bastisje në Shkup, konfiskohet një pistoletë me 12 plumba

Bastisje në Shkup, konfiskohet një pistoletë me 12 plumba

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së sotme kanë privuar nga liria 43 vjeçarin I.Ç. nga Tetova me vendqëndrim në Shkup. Sipas njoftimit të MPB-së gjatë bastisjes në shtëpinë në të cilën banonte personi në fjalë është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë dhe një kornizë me 12 plumba.

I.Ç është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

LEXO EDHE:

Back to top button