Bastisje në Tetovë, është gjetur armë dhe municione, një person i arrestuar

Bastisje në Tetovë, është gjetur armë dhe municione, një person i arrestuar

Policët nga SVR Tetovë mbrëmë në ora 20:45 kanë privuar nga liria K.K.(32) nga Tetova. Gjegjësisht, sipas vendimit të mëparshëm të gjykatës, është bërë bastisje në shtëpinë e LK (31) dhe B.K. (33), të dy nga Tetova, në një lokal ushqimor që punonte si pjesë e shtëpisë, të policëve në KK. 32) nga Tetova ka gjetur një pistoletë “heckler” të kalibrit 9×19 mm me kornizë me 10 fishekë të kalibrit 9 mm, njofton MPB.

Ai është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë parashtresa përkatëse, njofton MPB.

LEXO EDHE:

Back to top button