Befason Imobile: Milinkoviç-Saviç, më njeh njësoj si gruaja ime

“Milinkoviç nga 33 asistime në total për Lazion ka bërë 23 për mua? Sergej është një lojtar i jashtëzakonshëm, ai dhe Luis Alberto më njohin njësoj sikur më njeh gruaja ime. Ata kanë shumë meritë në golat e mi në vitet e fundit.”

Këto kanë qenë fjalët e Immobile në mikrofonat e “DAZN” pas fitores kundër Veronës. Kapiteni i ekipit kryeqytetas shënoi golin e parë pas një asistimi nga Milinkovic-Savic.

“Nuk mësohesh kurrë me golin. Kjo është rritja që prisnim nga vetja. Të luash në Evropë është e vështirë, të merr energji, por klubi na ka ndihmuar shumë duke investuar në treg.

Tifozët?

Ata po bëjnë këtë rrugëtim me ne, janë të mrekullueshëm., ata janë thelbësorë”, u shpreh sulmuesi italian./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button