Braziliani Kasemiro, gati të luajë kundër Man. Sitit

Mesfushori brazilian Kasemiro do të kthehet këtë mesjavë në ndeshjen që ekipi i tij e luan ndaj Mançester Sitit, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Mesfushori brazilian mungoi në ndeshjen e parë që Real Madridi e humbi në stadiumin “Itihad” me rezultat 4-3. Ndeshja kthyese në mes Realit dhe Sitit do të luhet të mërkurën në orën 21:00, me mesfushorin që pritet të jetë në 11-shen startuese.

Braziliani 30-vjeçar pësoi një lëndimi muskular paraprakisht që e la jashtë në për ndeshjen e parë ndaj “Qytetarëve”.

LEXO EDHE:

Back to top button