Bruno Fernandes vendos rekord nga pika e bardhë

Man. Junajted mund Njukasëllin me 3-1 dhe është kthyer në vendin e dytë të renditjes së Premier Ligës. “Djajtë e Kuq”, që kishin marrë vetëm dy barazime në dy ndeshjet e fundit të kampionatit, kanë siguruar tri pikët në “Old Traford”, falë golave të Rashfordit (30′), Xhejmsit (57′) dhe Fernandesit (75′). Saint-Maximin ka shënuar për miqtë (36′).

- Advertisment -

 

Që nga momenti i debutimit të tij në Premier Ligë, në maujin shkurtë të vitit 2020, Bruno Fernandes (11) ka shënuar më shumë gola me penallti se çdo skuadër tjetër, me përjashtim të Junajtedit, në kampionat (Çellsi dhe Lesteri, 9).

LEXO EDHE:

Back to top button