Bufon mund ta vazhdojë aventurën e tij në Spanjë

Bëhet fjalë për Barcelonën dhe mundësinë që Bufon të jetë zëvendësuesi ose portieri i dytë i Ter Stegenit. Sipas të përditshmes spanjolle, Sport.es, Buffon do të ishte një alternativë e mirë për t’i ndihmuar “Blaugranët”. Madje, gazeta kishte bërë një sondazh për t’i pyetur tifozët nëse ata do të donin ta shihnin legjendën italiane në “Camp Nou”.

- Advertisements -

Në anën tjetër, Bufon është gati për një sfidë të re pas asaj të PSZH-së, portieri veteran ka zhvilluar 14 ndeshje në këtë sezon për Juventusin ku i ndihmoi “Bianconerët” të fitojnë Kupën e Italisë.

Sipas gazetës spanjolle, Bufoni si portier i dytë do t’i ndihmonte portierët e tjerë me eksperiencën e tij, sidomos Inaki Pena, i cili shihet si portier që ka potencial për të ardhmen.

LEXO EDHE:

Back to top button