fbpx

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ftohet nga Specialja


Gjykata Speciale ka vazhduar që t’i ftojë ish-luftëtarët e UÇK-së, për t’u intervistuar.

Kësaj radhe i ftuar nga Dhomat e Specializuara në Hagë është deputeti i PDK-së, Ferat Shala.

Kjo u bë e ditur nga vetë Shala, i cili tha se i njëjti u ftua në cilësinë e dëshmitarit.

Ai poashtu shtoi se sot dhe përjetësisht është krenar që pati nderin të luftoj për Kosovën, UÇK-në dhe familjen e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button