Dështon te Reali e Spanja, tani shpërblehet nga Sevilja

Julen Lopetegi, ishte cilësuar si zhgënjimi më i madh i përfaqësueses së Spanjës,  por tani drejton me shumë sukses klubin e Seviljes, duke e kthyer fillimisht tek suksesi në Ligën e Europës, ndërsa tani është mes 16 ekipeve më të mira në në Ligën e Kampioneve.

- Advertisment -

Për këtë arsye në klub nuk kishin asnjë dyshim që trajneri, i cili nuk la asnjë shenjë te Real Madrid në ata pak muaj që drejtoi pasi braktisi përfaqësuesen e Spanjës, është emri i duhur për të drejtuar edhe në të ardhmen Seviljen.

Si rrjedhojë, trajnerit i është propozuar rinovimi i marrëveshjes që kishte deri në vennë e vitit 2022 dhe palët kanë gjetur shpejt akordin.

LEXO EDHE:

Back to top button