Donçiçit nuk i interesojnë rekordet personale

Luka Donçiç ishte afër që të vendos rekord në Lojrat Olimpike në përballjen ndaj Argjentinës. Slloveni shënoi 48 pikë  dhe ishte vetëm 8 pikë larg nga rekordi i vitit 1998, të cilin e vendosi Oskar Shmid në sfidën në mes Brazilit dhe Spanjës, kur realizoi 55 pikë.

- Advertisements -

Pak para përfundimit të takimit, basketbollistët e Sllovenisë kanë kërkuar që Luka Donçiç të rikthehet në parket dhe të kalojë rekordin e brazilianite, mirëpo Donçiç ka refuzuar, duke treguar se në Tokio është për rezultate pozitive për Sllovenine, e jo për rekorde personale.

“Kemi kërkura nga trajneri q ëtë rikthejë Lukën në lojë, mirëpo ai personalisht nuk ka dashur që të rikthehet. Qëllimi i tij është kombëtarja e jo rekordet personale, ka deklaruar pas ndeshjes me Argjentinën, Jaka Blazhiç.

LEXO EDHE:

Back to top button