Dortmundi kërkon zëvendësuesin e Hallerit, janë 4 emra që pëlqehen

“Sky Deutschland” bën një bilanc të merkatos së Borusia Dortmund, tani duke luftuar me kërkimin e një zëvendësuesi për Sebastian Haller.

Blerja më e re duhet të mundojë për një periudhë kohe pasi rezultoi me kancer në testikuj. Dortmundi tashmë po punon për të gjetur një zëvendësues në sulm dhe janë 4 opsione që pëlqehen.

Piatek nga Herta e Berlinit, Mauro Ikardi i PSZH-së, Kordoba nga Krasnodari dhe Edin Xheko nga Interi. Për këtë të fundit, zikaltërit janë të gatshëm të ulen në bisedime.

LEXO EDHE:

Back to top button