Dua Lipa bën deklaratë politike në “BRITAWARDS 2021”, dërgon mesazh direkt tek Boris Johnson

Dua Lipa u politizua gjatë fjalimit të saj të pranimit të çmimit 2021 Brit Awards! Këngëtarja 25-vjeçare i dërgoi një mesazh drejtpërdrejt kryeministrit britanik, Boris Johnson, ndërsa pranoi çmimin për solo artiste më të mirë .

- Advertisements -

Image JustJared

Dua nisi natën në tapetin e kuq me një fustan të Vivienne Westwood, që paraqet një nga performancat e para të natës, duke bërë një përzierje të “Love Again”, “Physical”, “Pretty Please”, “Hallucinate”.

Gjatë fjalimit të saj të pranimit, Dua ia kushtoi fitoren e saj një infermiereje në MB dhe më pas bëri thirrje për trajtim më të mirë të punëtorëve të vijën e parë të frontit me pandeminë.

LEXO EDHE:

Back to top button