Dy oferta konkrete për Ronaldon, me 520 mijë paund në javë!

Kristiano Ronaldo është lojtar i lirë, pasi shkëputi kontratën me Mançester Junajtedin, me marrëveshje të dyanshme.

Marca’ shkruan se portugezi tashmë ka dy opsione para vetes. Lojtari është mes Njukasëllit në Premier Ligë dhe Al-Nassr në Arabinë Saudite.

Thuhet se të dyja skuadrat janë gati t’i sigurojnë portugezit një pagë të majme, me 520 mijë funte në javë. Njuksaëll thuhet të jenë më të vendosur, me skuadrën e Edie Houit, që aktualisht është në pozitën e tretë në Premier Ligë, duke qëndruar më mirë se Liverpulli dhe Çellsi. Edhe kjo e fundit ka filluar të interesohet për yllin portugez.

LEXO EDHE:

Back to top button