E dërgon makinën në lavazh, e merr të shpartalluar!

Histori e pabesueshme për portierin e Xhenoas, Federiko Marketi. Ish-portieri i Lazios e kishte lënë makinën e tij “Ferrari 812 Superfast” në Via Merano për tu larë në lavazh. E gjitha është mirë përveç që, duke e sjellë përsëri, njeriu që po e ngiste atë u përplas me transenë në hyrje të rrugës, duke dëmtuar gjithashtu disa makina të tjera, të paktën pesë, të parkuara në anën e kundërt të rrugës përmes Pacoret de Saint Bon, pranë aeroportit të XHenoa-s. “Corriere della Sera” raporton se oficerët e policisë bashkiake ndërhynë në vend për ndihmat. Makina e Marchetti u dëmtua rëndë dhe gati u shkatërrua.

LEXO EDHE:

Back to top button