FA Kupa do të luhet pa ndeshje kthimi


Federata e Futbollit të Anglisë ka miratuar një ndryshim të madh në FA Kupën e Anglisë dhe  vendim i rëndësishëm lidhet me sezonin 2020/21. Vendimi nuk ka të bëjë me Premier Ligën, por me FA Kupën, e cila do të ketë një tjetër version.

Ky kompeticion në sezonin 2020/21 do të luhet pa ndeshje kthimi. Vendimi ka nxitur shumë reagime si pro ashtu edhe kundër. Gjithçka është vendosur për të lehtësuar kalendarin e garave.

LEXO EDHE:

Back to top button