Fernando Torres rikthehet te Atletiko Madridi

Fernando Torres rikthehet në shtëpi. Ish sulmuesi i Atletiko Madridit është zgjedhur nga “Colchoneros” si trajneri i ri i Juvenil A, ekuivalenti i ekipit të të rinjve të klubit spanjoll.

- Advertisements -

“Legjenda kuqezi kthehet në klubin tonë për t’u bashkuar me radhët e trajnerëve të Akademisë, duke marrë frenat e Atlético de Madrid Juvenil A në sezonin 2021/22. Torres, i cili sezonin e kaluar jetoi me disa skuadra rojiblancas për të mësuar në lidhje me jetën e përditshme të stafit trainues dhe metodologjinë e klubit, do të bëjnë një hap të mëtejshëm në formimin e tij. El Niño është një njohës i përsosur i klubit tonë në përgjithësi dhe i Akademisë sonë në veçanti, pasi që ai u bashkua me rojiblancas në 1995. Më 27 maj 2001 ai bëri debutimin e tij në ekipin e parë me 35′ dhe një javë më vonë ai nënshkroi të parin nga 129 golat e tij nga rojiblanco te Carlos Belmonte de Albacete.

Fernando veshi rojiblanco në 404 ndeshje zyrtare, por ai me krenari veshi ngjyrat tona gjatë gjithë karrierës së tij kudo që luajti: Liverpul, London, Milan dhe Tosu, ku ai e përfundoi karrierën e tij duke mbrojtur fanellën e Sagan Tosu” ” thuhet mes tjerash në njoftimin e klubit.

LEXO EDHE:

Back to top button