Filadefia rikthen goditjen, Juta Xhaz ka epërsi 1-0

Basketbollistët e Filadelfisë mundën Atlantën me rezultat 118 – 102, në sfidën e dytë të gjysmëfinales në Konferencën e Lindjes. Zhoel Embiid drejtoi Filadeslfinë drejt fitores me 40 pikë, ndërsa te Atlanta u dallua Galinari me 21 pikë. Sfidat e ardhshme do të zhvillohen në terrenin e Atlantës.

- Advertisements -

Ndërkohë në gjysmëfinalen e parë të Konferencës së Perëndimit, Juta Xhaz mundi Los Anxhelos Klipersin me rezultat 112-109 dhe avancoi me 1-0 në fitore. Donovan Miçell ishte më meritor për fitoren e Juta Xhazit, pasi që realizoi 45 pikë, ndërsa te Klipersat më efikas ishte Lenard me 23 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button