Finalja e Copa del Rey: Barcelona-Atletik Bilbao

Sonte në orën 21:30 do të zhvillohet finalja e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Atletik Bilbao. Kjo e është duke kaluar në një formë aspak të mirë, derisa Barcelona vjen në këtë ndeshje pas humbjes në “El Clasico”. ‘Blaugranët’ nuk kanë fituar asnjë trofe për më shumë se 1 vit e gjysmë dhe nata e sotshme mund të jetë vendimtare edhe për yllin e skuadrës Lionel Mesi.

- Advertisements -

 

 

Favorit absolut në këtë përballje është Barcelona, që kërkon të fitojë trofeun e parë nën urdhrat e Ronald Kumanit, derisa janë në luftë edhe për La Ligën. Bilbao në anën tjetër, pati mundësi që të fitojë këtë trofe para afërsisht një muaji kur u përballë me Real Sosiedad, mirëpo nuk arritën një gjë të tillë, pasi që u mundëm me 1-0.

LEXO EDHE:

Back to top button