Franca ndal “Dream Team”, shfaqet basketbollisti robot

Kryendeshja e ditës së sotme në mes Francës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës u mbyll me fitore senzacionale të “tricolor”-ëve, pran rezultatit 83-76. Për Francën ësthtë fitorja e parë në 7 përballjet e deritanishme me SHBA-në.

- Advertisements -

Ndërkohë për “Dream Team” është disfata e parë në Lojrat Olimpike nga disfata në gjysmëfinale kundër Argjentinës në Olimpiadën e vitit 2004.

Përpos befasisë sportive, në pushim mes dy pjesëve, organizatorët përgatitën një akt të veçantë në sportin e basketbollit. Me këtë rast, organizatorët kanë krijuar një robot që ka bërë disa gjuajtje drejt tabelës.

LEXO EDHE:

Back to top button