Futbollisti shqiptarë me 3 gola fundos Mariborin

Futbollisti nga Kosova, Astrit Selmani, është në formë më mirë. Selmani është shënues i trefishtë dhe kreator i fitores së skuadrës suedeze Hammarby, me rezultat 3:1 kundër Mariborit nga Sllovenia, në takimin e parë kualifikues të rrethit të dytë të Ligës së Konferencës.

- Advertisements -

Selmani si i çmendur, shënon het-trik në minutën e 55-të, 64′ e 87’ – nga penalltia. Selmani është lojtar i ndeshjes, i cili u zëvendësua në minutën e 90+2.

Ndeshja e kthimit luhet me 29 korrik në Maribor, ndërsa Hamarbi ka një epërsi të mirë.

LEXO EDHE:

Back to top button