Gruaja theu rekordin Guinness kur mbushi 249 filxhanë me çaj për një orë

Gruaja theu rekordin Guinness kur mbushi 249 filxhanë me çaj për një orë

Një grua nga Afrika e Jugut theu një rekord botëror Guinness kur përgatiti 249 filxhanë çaj në një orë.

Ingar Valentyn nga Wupperthal zgjodhi çajin rooibos dhe ua shërbeu filxhanët e saj një grupi studentësh dhe banorësh vendas.

Rekordet Botërore të Guinness vendosën objektivin për rekordin në 150, dhe në fund të përpjekjes së saj Valentyn vlerësoi se ajo kishte mbushur rreth 170 gota.

Numërimi zyrtar rezultoi të ishte 249 — zyrtarët thanë se ajo mbushi 250 gota, por një nuk ishte mjaftueshëm e plotë për t’u kualifikuar për rekordin.

LEXO EDHE:

Back to top button