Hadergjonaj, tani futbollist i “plotë” i Kasimpashës

Florent Hadërgjonaj do të vazhdojë aventurën në futbollin turk, te skuadra e Kasimpashës. Mbrojtësi i krahut të djathtë , ka vendosur që të vazhdojë karrierën në Turqi, pasi që sezonin e kaluar ishte pjesë e Hadersfilldit dhe si futbolist i huazuar ishte pjesë e skuadrës së Kasimpashës.

- Advertisment -

Tani skuadra turke ka vendosur që të paguajë 26 mln euro për të përvetësuar mbrojtësin shqiptarë.

Hadërgjonaj sezonin e kaluar zhvilloi 13 ndeshje për Kasimpasha-n, duke bindur drejtuesit e klubit me paraqitjet e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button