fbpx

I sapokthyer nga Shqipëria, prifti italian në gjendje të rëndë nga COVID-19 – ALSAT-M


Një prift nga Fiorentina, 54-vjeç është në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të koronaviurist.

Sipas mediave italiane prifti sapo është kthyer nga Shqipëria ku fillimisht shfaqi simptoma të koronavirusit ndërsa më pas u konfirmua se ishte infektuar dhe gjendja e tij shëndetësore u rëndua.

Ai aktualisht është shtruar në spitalin e kujdesit intensiv në Prato. Rasti u raportua tek autoritetet shëndetësore për të njoftuar njerëzit që ishin me të në bordin e tragetit që mbërriti të Shtunën e kaluar në Bari./TCh/

LEXO EDHE:

Back to top button