Ish presidenti i FIFA-s, sërisht shtrohet në spital

Sepp Blater, ish presidenti i FIFA-s nga viti 1998 deri në vitin 2015, është shtruar me urgjencë në spital. Blatter, i cili është 84 vjeçar, është shtruar në spital me një gjendje serioze por që besohet se është jashtë rrezikut për jetë.

Ish presidenti i FIFA-s, ka pasur viteve të fundit probleme me shëndet, dhe ishte edhe në kujdes intensiv në vitin 2015, kur sistemi imunitar i tij kishte kolapsuar.

Muaj më parë, Blater konfirmoi për “THE ATHLETIC”, që ishte infektuar me “Covid 19”, por që ishte rikuperuar plotësisht nga virusi vdekjeprurës.

LEXO EDHE:

Back to top button