Ish trajneri i Spanjës, në pozitë të favorshme për stolin e Brazilit

Ish trajneri i Spanjes, Luis Enrike, raportohet se është në pozitë më të mirë për t’u bërë trajneri i ri i Brazilit. 5 herë kampionët e botës po kërkojnë një trajner të ri pas largimit të Tites.

Enrike ndau rrugët përfundimisht me Spanjen pas dështimit në Kampionatin Botëror.

Mediet brazilane kanë shkruar se filozofia e Luis Enrique-s përshtatet në mënyrë perfekte me stilin dhe lojën e Brazilit.

LEXO EDHE:

Back to top button