Kampionët, nisin sfidat e 1/8 së finales

Të martën dhe të mërkurën, rikthehet Liga e Kampionëve me përballjet e para të 1/8 së finales. Të marten, sfida kryesore do të zhvillohet në stadiumin “Kamp Nou, ku Barcelona përballet me PSZH-në, ndërsa në Budapestë të Hungarisë, skuadra gjermane e Lajpcigut do të sfidojë anglezët e Liverpullit. Të mërkurën, në Portugali, skuadra e Portos, do të përballet me kampionin e Italisë, Juventusin, ndërsa Sevilja do të mirëpret Borusinë e Dortmundin në Spanjë. Të gjithë ndeshjet do të nisin në orën 21.00.

- Advertisment -

Liga e Kampionëve – 1/8 e finales

Barcelona – PSZH

Lajpcig – Liverpull

Porto – Juventus

Sevilja-Borusia Dortmund

LEXO EDHE:

Back to top button