Karim Benzema ka rezultuar pozitiv me COVID-19

Real Madridi ka konfirmuar që Karim Benzema ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testimit të fundit të bërë nga skuadra spanjolle.

- Advertisements -

Benzema ka rezultuar pozitiv në testimin e fundit me metodën “PCR”, ai tashmë është vetizoluar dhe është duke iu nënshtruar protokolleve anti-COVID-19.

Real Madridi konfirmoi përmes uebfaqes zyrtare që sulmuesi francez ka dalë pozitiv me virusin. Kujtojmw se vitin e kaluar, Benzema vazhdoi bashkwpunimin me Real Madridin pwr edhe dy vite tw tjera.

 

LEXO EDHE:

Back to top button