Klopp dëshpëron tifozët e Liverpullit

Skuadra e Liverpullit ka nevojë për blerje, por trajneri i tyre, Jurgen Klop nuk dëshiron që të bëj Pazar në mërkaton e dimrit. Ose më saktë, drejtuesit e Liverpullit, për shkak të situatës me pandeminë, s’kanë para të shpenzojnë dhe t’i sjellin gjak të ri në skuadër trajnerit gjerman. Klopp ka konfirmuar se mund të ketë zero ardhje në janar.

- Advertisment -

“Nuk mund ta them me siguri të plotë që nuk do të bëjmë asnjë blerje tani, por thjesht nuk është e mundur në këtë situate. Edhe nëse do të bashkohen ndonjë lojtar më ne, që nuk e di a do të ndodhë, nuk e cilësoj si një zgjidhje të drejtë, pasi koha është e shkurtër për t’u përshtatur dhe vështirë që do të na ndihmonte,” tha mes tjerash Klopp.

 

LEXO EDHE:

Back to top button