Konte largohet dhe në vend të tij vjen trajneri gjerman?

Antonio Konte dhe Totenham Hotspur do ndajnë rrugët. ‘Spurs’ nuk po kalojnë në një formë të mirë këtë sezon dhe kjo mund të ndikojë që ata të ndryshojnë trajnerin e tyre.

Eksperti italian i transferimeve Xhianluka Di Marzio konfirmon se Antonio Konte do të largohet nga Tottenham në fund të sezonit.

Trajneri italian nënshkroi një marrëveshje 18-mujore në nëntor 2021 dhe tani pritet të largohet nga Londra Veriore kur kontrata e tij të skadojë në qershor. Po spekulohet që Tomas Tushel mund të jetë pasardhësi i Kontes. Mbetet të shihet nëse me të vërtetë gjermani do udhëheq ekipin londinez.

LEXO EDHE:

Back to top button