Koronavirusi në Shqipëri, 9 viktima në 24 orët e fundit

9 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se nga 3056 testime të kryera, janë konfirmuar 348 raste të reja, ndërsa raportohet se janë shëruar 669 persona.

- Advertisment -

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 262 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button