Kosovë/ Një vdekje dhe mbi 500 raste të reja me Covid-19

Kosovë/ Një vdekje dhe mbi 500 raste të reja me Covid-19

Një vdekje dhe 519 raste të reja janë shënuar si pasojë e Covid-19 në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.

Kështu ka njoftuar ministria e Shëndetësisë përmes raportit të saj të përditshëm, ku shtohet se persona të shëruar nga virusi gjatë kësaj kohe janë 779.

Sa i përket rasteve aktive, ato janë 4.586./insajderi.org/

LEXO EDHE:

Back to top button