Kostovski për incidentin në kufi: Sulmi ndaj një polici është sulm ndaj shtetit

Kostovski për incidentin në kufi: Sulmi ndaj një polici është sulm ndaj shtetit

Deputeti nga radhët e LSDM-së, Martin Kostovski, është bërë i ditur në rrjetet sociale pas incidentit që ndodhi në pikën kufitare Deve Bair, ku u arrestuan tre shtetas bullgarë, pasi me orë të tëra sulmuan policët maqedonas.

“Shteti funksionon në mënyrë të vazhdueshme dhe profesionale, sulmi ndaj një punonjësi policie është sulm ndaj shtetit”. Janë ndaluar tre shtetas bullgarë të Deve Bairit, të cilët provokuan për orë të tëra. Dinjiteti maqedonas mbrohet me nder, respekt dhe profesionalizëm. Dhe përsëri do të them, Goce Dellçev nuk e meriton këtë cirk nga provokatorët, lavdi e përjetshme ty daskal”, ka shkruar Kostovski në Facebook.

LEXO EDHE:

Back to top button