Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, nëpër luginat jugore të vendit me paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6  deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 5 deri në 10 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë, në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -4, ndërsa ajo maksimale do  të arrij në 6 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button