Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Në mëngjes do të jetë ftohtë, nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button