Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite jo-stabil, me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14 ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 29 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës do të jetë jo-stabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 12 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button