Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 19 deri në 26 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button