Lopët sulmojnë banorët e Santa Cruz, disa të plagosur

17 lopë të egra dolën rrugëve të qytetit, duke lënduar të paktën katër persona, raportojnë mediet lokale.

- Advertisements -

Fatmirësisht, nuk është regjistruar asnjë vdekje.

Mediet informojnë se nuk është gjetur ende prejardhja e 17 lopëve.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në qytetin e Brazilit, Santa Cruz.

Gjatë një konference për shtyp, kryebashkiaku Jhonny Fernandez i cilësoi lopët si “rrezik për jetën”.

“Ka pasur njerëz që janë plagosur. Janë rrezik për banorët e qytetit. Ju mund të shihni se këto kafshë nuk janë të qeta dhe mund të sulmojnë këdo”, tha krybashkiaku.

LEXO EDHE:

Back to top button