Mbi 1600 mjete piroteknike janë sekuestruar në Tetovë, një person është arrestuar

Mbi 1600 mjete piroteknike janë sekuestruar në Tetovë, një person është arrestuar

“Me datë 30.12.2022 në ora 11.15 në rrugën “Zheleznika” në Tetovë nga ana e zyrtarëve policorë nga  Tetova, R.S.(43) nga fshati Gorno Palçisht është privuar nga liria pasi në mjetin motorik “Audi” me targa të Tetovës. Atij iu gjetën dhe iu morën 1657 mjete piroteknike. Pas dokumentimit të plotë të çështjes do të vijojë një dorëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

LEXO EDHE:

Back to top button