Mediat, Zherard Pike 6 muaj jashtë fushe ?!

Mbrojtësi i Barcelonës, Zherard Pike rrezikon të mungojë në gjashtë muajt e radhës pas lëndimit ndaj Atletiko Madridit. Spanjolli pësoi lëndim serioz në gju në humbjen 1 – 0 në transfertë ndaj Atletiko Madridit.

- Advertisment -

Sipas të përditshmes “Sport”, Barcelona rrezikon të jetë në gjashtë muajt e radhës pa liderin kryesor në mbrojtje. Mirëpo mediat e tjera thonë se ka lënduar vetëm ligamentet dhe se mund të jetë jashtë fushës për vetëm 2-3 muaj.

Kujtojmë se te klubi katalunas momentalisht mungojnë Ansu Fati dhe Samuel Umtiti, derisa Serhi Roberto pësoi mbrëmë lëndim në Madrid dhe ende nuk informtat për natyrën e lëndimit dhe kohëzagjtjen e shërrimit.

LEXO EDHE:

Back to top button