Mejuether me makinë të personalizuar…..kushton vetëm 8 mln euro!

Legjenda e boksit Flojd Mejuether u shfaq këtë javë me një “lodër” të re. Në Instagram, Mejuether postoi një video të shtesës më të fundit në koleksionin e tij të makinave luksoze, një Rolls-Royce Cullinan.

Automjeti, i cili kap vlerën e 1.7 milionë dollarëve në tregun amerikan, ka një interior krejtësisht të personalizuar. Me timonin, sediljet dhe një pjesë të kroskotit në ngjyrë jeshile fosforeshente, super makina e  Mejuetherit ka gjithashtu një çati “yllore”.

Në rrjetet sociale, kompania kishte publikuar tashmë imazhe të makinës, por pa “dhuruar” se kush do të ishte pronari. Makina vlerën e saj e ka 1,7 milionë euro, por me modifikimet e bëra kap lerën e rreth 8 milionë euro.

LEXO EDHE:

Back to top button