Mësohen ekipet e para të “ALL STAR 2021”

Së fundmi është mësuar që ndeshja e mëdha mes yjeve të ligës më prestigjioze të basketbollit, NBA do të luhet më 7 mars. LeBron Xhejms, pasi ishte më i votuari do të jetë edhe kapiten i Konferencës së Perëndimit, nërsa, Kevin Durant do të jetë kapitenit I Konferencës së Lindjes.

 

Kështu, ekipi i Lebron Xhejmsit do të jetë i përbërë nga: Luka Donçiç, Stefen Kerri, Kavhi Leonard, gjithashtu edhe Nikola Jokiq, i cili ka zëvendësuar të lënduarin Entoni Dejvis.

Ndërsa, me Durantin do të jenë edhe Kajri Irving, Bredli Beal, Xhiannis Antetokounmpo dhe gjithashtu edhe Xhoel Embiid, ky i fundit i cili është duke kaluar një sezon të jashtëzakonshëm me Filadelfia 76ers.

 

Akoma është duke u diskutuar nëse do të lejohen tifozët apo jo në sallë

LEXO EDHE:

Back to top button